Cookies

30.01.2016

Kolorowy deser z galaretką- salceson

http://dolcevitainmykitchen.blogspot.de
Kolorowy deser z galaretką. Edyta Guhl
Witajcie, dzisiaj moja kolejna propozycja na karnawał, bajecznie kolorowy deserek z galaretką. Przepis pamiętam z dzieciństwa pod nazwą salceson, bajka lub ptasie mleczko. Jest bardzo prosty do zrobienia i trzeba przyznać, że wygląda efektownie. Zapraszam serdecznie :-)

Kolorowy deser z galaretką:

Składniki:

4 galaretki: 2 zielone, 1 czerwona i 1 żółta
200 ml słodkiej śmietany
gorąca woda: 250 ml na każdą galaretkę

Przygotowanie:

1. Dzień wcześniej przygotowuję 3 galaretki. Każdą rozpuszczam w gorącej wodzie, w ilości o połowę mniejszej niż na opakowaniu. Zamieszać, rozpuścić i już nie gotować. Przełożyć do płaskiego pojemnika i zostawić do stężenia, najlepiej na całą noc. 
2. Nastepnego dnia galaretki kroimy w równą kosteczkę. Czwartą( zieloną) galaretkę rozpuszczam w szklance wody, schładzam i dodaję śmietankę. Już nie słodzę, ponieważ galaretki są słodkie. 
3. Podłużną foremkę wykładam przeźroczystą folią. Wykładam część pociętej galaretki, wylewam lekko już tężejącą śmietanę i wykładam resztę galaretek. Wyrównuję i wstawiam foremkę do zimnego, najlepiej na noc. Nastepnego dnia wyjmuję deserek z foremki, dzięki folii jest to bardzo łatwe i kroję na kawałki. Gotowe. Smacznego :-)http://dolcevitainmykitchen.blogspot.de
Salceson, bajka lub ptasie mleczko. Edyta Guhl.http://dolcevitainmykitchen.blogspot.de
Smaczne desery z galaretką.

http://dolcevitainmykitchen.blogspot.de
Deserek na karnawał.

http://dolcevitainmykitchen.blogspot.de
Bajecznie kolorowy deser. Edyta Guhl.

http://dolcevitainmykitchen.blogspot.de
Kolorowe galaretki.


Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen