Cookies

09.02.2017

Ciasto z herbatników z owocami i pomarańczową galaretką. Bez pieczenia :-)

http://dolcevitainmykitchen.blogspot.de
Ciasto z herbatników, z owocami i pomarańczową galaretką.
http://dolcevitainmykitchen.blogspot.de
 Pyszne ciasto bez pieczenia. Edyta Guhl.
Pyszne ciasto z herbatników z galaretką pomarańczową i domowym kremem budyniowym nie należy do ciast pracochłonnych. Pomysł na ciasto znalazłam w Mikserze Kulinarnym na bloguPrzepisy Kulinarne ze zdjęciami, krem jest z przepisu na ciasto rafaello, a pod galaretką jest warstwa pokrojonych bananów i pomarańczy. Bardzo lubię takie przepisy na ciasta, a ponieważ mój piekarnik ostatnio bardzo kaprysi, więc niech sobie trochę odpocznie. W mojej długiej historii wynajmowania mieszkań miałam już dwa popsute piekarniki i nie bardzo chciałabym, żeby to się znowu zdarzyło, szczególnie gdy piszę na blogu.
W ferworze przeprowadzki nie sprawdziłam funkcjonalności piekarnika, ponieważ kuchnia była zadbana i wszystko, aż lśniło. Niestety, już kilka dni po ,,wprowadzce“ z obu stron piekarnika smętnie wisiały gumowe tasiemki: uszczelki. M nie chciał nie umiał tego naprawić i trzeba było bardzo uważać, żeby tych tasiemek nie przyciąć drzwiami zmywarki, która pechowo stała tuż obok.
W drugim mieszkaniu meble kuchenne wraz ze sprzętami odkupiłam dość tanio od poprzedniego wynajmującego. Szybko się okazało, że tanio nie zawsze znaczy dobrze. Drzwi od lodówki nie domykały się, znajomy problem: gumowe uszczelki. Z czterech palników kuchenki działały tylko dwa, a piekarnik z powodzeniem mógłby robić za stojącą lampę, świecił, ale nie grzał.
Do dziś alergicznie reaguję na kaprysy piekarnika. Gdy gaśnie lampka wpadam w panikę, że już nigdy się nie zaświeci, że to ostatni raz. Ostatnio ciasto upiekło się dość nierówno, więc nie jest dobrze. Trzeba chuchać na gorące... czy raczej na zimne? Jakoś tak to było, więc dzisiaj ciasto na zimno. Zapraszam :-)

http://dolcevitainmykitchen.blogspot.de
Ciasto z pomarańczową galaretką.


Ciasto z herbatników z owocami i pomarańczową galaretką:


Składniki:


48 maślanych herbatnikow: 3 warstwy po 16 herbatników
2 banany
trochę soku z cytryny do pokropienia bananów, żeby nie ciemniały
1 pomarańcza
2 galaretki: zobacz tutaj

Krem:

750 ml mleka
200 g cukru
1 cukier wanilinowy
3 żółtka
3 łyżki mąki ziemniaczanej
3 maki pszennej
200 g masła miękkiego

Wykonanie:

1. Zacznę od kremu. Przygotowuje go jak budyń:
500 ml mleka, 200 g cukru i cukier wanilinowy zagotować.
2. Do pozostałych 250 ml mleka dodać 3 żółtka i zamieszać. Dosypać obie mąki i zamieszać.
3. Gotujące się mleko zdjąć z palnika. Powoli wlewać żółtka zmieszane z mąkami i stale mieszając krótko zagotować( około minuty). Postepować jak przy gotowaniu budyniu. Ostudzić.
3. Masło utrzeć. Dodawać ostudzony budyń po łyżce i dobrze utrzeć, zanim dodamy następną łyżkę.
4. Formę do pieczenia wyłożyć papierem, żeby nic się nie przykleiło i forma pozostała czysta. Ciastka układamy na papierze, smarujemy pierwszą warstwę kremu, przykrywamy kolejną warstwą ciastek, smarujemy drugą warstwę kremu, znowu ciasta i krem. Banany kroimy w plastry, kropimy sokiem z cytryny i układamy na kremie. Pomarańcze kroimy na małe kawałki i układamy pomiędzy bananami. Galaretki gotujemy według przepisu, ja użyłam mniej wody, ponieważ lubię kiedy galaretka jest taka twarda. Gdy galaretka zaczyna tężeć, wykładam ją łyżką na owoce.
Ciasto stawiamy do zimnego, najlepiej całą noc, a następnego dnia kroimy na małe kawałki i podajemy. Smacznego :-)

http://dolcevitainmykitchen.blogspot.de
Ciasto na herbatnikach. Edyta Guhl.
http://dolcevitainmykitchen.blogspot.de
Ciasto najlepiej jest kroić, gdy jest dobrze schłodzone.

http://dolcevitainmykitchen.blogspot.de
Ciasto może zrobić nawet dziecko :-)

http://dolcevitainmykitchen.blogspot.de

To tyle, smacznego i do następnego razu,
Edyta :-)

Kommentare: