Cookies

29.01.2017

Makowiec Śląski z płatkami migdałowymi


http://dolcevitainmykitchen.blogspot.de
Makowiec z płatkami migdałów.
http://dolcevitainmykitchen.blogspot.de
Makowiec śląski

Makowiec należy do ciast dość pracochłonnych. Już samo przygotowanie masy makowej zajmie nam dobrą godzinę, a przecież trzeba jeszcze zrobić ciasto. Gdy zdecydujemy się na ciasto drożdżowe, trzeba je dobrze wyrobić i jeszcze poczekać, żeby wyrosło. Słysząc: upiecz makowiec, natychmiast myślę o długich godzinach w kuchni i stercie naczyń do zmywania. Dzisiejszy przepis jest dla osób, które nie mają za dużo czasu, a mają chęć własnie na makowca. Ciasto gotowe jest w tempie ekspresowym, ponieważ do jego przygotowania można użyć gotowej masy z puszki. Nazywamy je domu makowcem śląskim, pewnie dlatego, że przepis mam od koleżanki z Katowic. Jest przepyszne, zawsze sie udaje i wszyscy bardzo je chwalą. Do dekoracji dodajemy migdałowe płatki, które bardzo fajnie smakują z makiem i ciekawie wyglądają. Zapraszam na ciasto:
Makowiec na kruchym cieście. Edyta Guhl


Makowiec Śląski z płatkami migdałowymi:

Składniki:


340 g mąki
150 g masło
1 łyżeczka cukru wanilinowy
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 jajko
3 łyżki cukru pudru

Nadzienie:

700 g maku( z puszki)
3 jaja
3 łyżki cukru pudru

* 3 łyżki płatków migdałowych

Wykonanie:

1. Piekarnik nagrzewam do temperatury 180 stopni.
2, Makę , cukier waniliowy, proszek do pieczenia i masło kroję nożem na kruche ciasto. Dodaję jajko i wszystko szybko zagniatam.
3. Ciasto wkładam pomiedzy dwa arkusze folii spożywczej i rozwałkowuję, a nastepnie przy pomocy folii przenoszę na okrągłą foremkę do tart( oczywiście folię usuwam).Formuję brzeżek i podpiekam ciasto 10 minut w piekarniku.
4. Przygotowuję nadzienie makowe:
jajka rozdzielam, białka ubijam na pianę, żółtka i cukier puder dodaję do masy makowej, mieszam, teraz ostrożnie dodaję pianę z białek. Masę makową rozprowadzam na podpieczonym spodzie i posypuję płatkami migdałowymi wzłuż brzegu. Wstawiam do piekarnika na dalsze 20-25 minut.
Życzę smacznego!

* ciasto można też upiec w małych foremkach, postępujemy podobnie
http://dolcevitainmykitchen.blogspot.de
Makowiec na kruchym cieście

http://dolcevitainmykitchen.blogspot.de
Pyszny makowiec

http://dolcevitainmykitchen.blogspot.de
Domowe wypieki: makowiec


* Oryginalny przepis: Kotlet.TV

Kommentare: